web analytics

Zdjęcie do wizy

Zdjęcie do wizy to jedna z usług oferty fotograficznej we wszystkich zakładach w kraju. Fotografia tego typu będzie ci niezbędna, jeśli wybierasz się w podróż do krajów, które nie należą do Unii Europejskiej. O tym, jakie wymagania musi spełniać taka fotografia dowiesz się, czytając poniższe informacje.

Aktualnie posiadanie wizy jest obligatoryjne podczas przekraczania granicy takich państw jak: Stany Zjednoczone, Białoruś, Rosja, Wietnam, Turcja, Chiny oraz Indie. Jeśli planujesz podróż do któregoś z wyżej wymienionych krajów, skorzystać z usług doświadczonego fotografa w Legnicy, aby stać się posiadaczem prawidłowo wykonanego zdjęcia wizowego. Jeśli dojdziesz do wniosku, że chcesz dokonać rezerwacji usługi fotograficznej online za pośrednictwem naszej strony www, przyznamy ci za to 20 procent rabatu na zdjęcie do wizy.

Wymiary zdjęć wizowych

Przed wyrobienie zdjęcia wizowego należy dokładnie sprawdzić wymagania każdej ambasady. Rozmiar zdjęcia nie zawsze jest taki sam. W niektórych przypadkach wymagane są również dodatkowe dokumenty. Bez względu na rozmiar fotografii, każda z nich musi być wykonana w pozycji „en face” (przodem do aparatu). Bezwzględnym wymogiem jest naturalny wyraz twarzy oraz jej wyraźny kontur.

  • Zdjęcie do wizy amerykańskiej – wymiary zdjęcia do wizy do USA muszą mieć 2 x 2 cale (czyli około 5 cm x 5 cm). Od dnia 1 listopada 2016 roku w ambasadzie nie są przyjmowane fotografie, na których widnieje osoba w okularach z ciemnymi szkłami. Urzędnicy zaakceptują natomiast fotografie z delikatnym obramowaniem w białym kolorze.
  • Zdjęcie do wizy indyjskiej – wymagany format to 35 x 45 mm, zatem jest to tradycyjnego rozmiaru zdjęcie paszportowe. Przekraczając granice Indii, należy posiadać przy sobie paszport, którego termin ważności wynosi co najmniej 3 miesiące.
  • Zdjęcie do wizy rosyjskiej – przedkładany format fotografii to standardowe 3,5 x 4,5 centymetra. Kontrolowaniem poprawności zdjęć zajmuje się Wydział Konsularny, który nie akceptuje fotografii, na której osoba posiada nakrycie głowy.
  • Zdjęcie do wizy do Chin – ambasada Chin wymaga przedłożenia jednej sztuki aktualnej fotografii, której dokładne wymiary to 35 mm szerokości oraz 45 mm wysokości.
  • Zdjęcie do wizy Wietnam – władze ambasady wietnamskiej wymagają przedłożenia fotografii wizowej o niecodziennym formacie. Wysokość zdjęcia to 60 mm, a szerokość 40 mm.
  • Zdjęcie do wizy tureckiej – starając się o wjazd na teren Turcji, należy posiadać wizę ze zdjęciem o wymiarach 5 x 6 cm oraz paszportem ważnym minimum 6 miesięcy
  • Zdjęcie do wizy białoruskiej – musi posiadać format 35 x 45 mm.
Przewiń do góry