web analytics

Zdjęcie do prawa jazdy

Egzamin państwowy na prawo jazdy zakończony wynikiem pozytywnym skutkuje otrzymaniem dokumentu, który będzie uprawniać do kierowania pojazdami konkretnej kategorii. Dokument taki otrzymasz składając odpowiedni wniosek oraz zdjęcie do prawa jazdy.

Chcesz mieć gwarancję prawidłowo wykonanego zdjęcia do prawa jazdy? W naszym serwisie znajduje się obszerna lista adresów, gdzie możesz wykonać fotografię dokumentową zgodną z urzędowymi wymogami. Wybierz punkt najbliżej twojego miejsca zamieszkania i dokonaj rezerwacji usługi online. Nie dość, że zaoszczędzisz czas, wybierzesz termin, który najbardziej ci odpowiada, to jeszcze przyznamy ci w prezencie 20 procent rabatu na pakiet zdjęć.

Zdjęcie do prawa jazdy 2019

Nie wiesz, jakie zdjęcia do prawa jazdy obowiązują w 2019 roku? Spieszymy z wyjaśnieniami. Zdjęcie to należy do gatunku fotografii dokumentowej, zatem wymagane wymiary zdjęcia do prawa jazdy to 35 x 45 mm. Osoba na zdjęciu powinna zajmować do 80 procent powierzchni fotografii. Zdjęcie wykonuje się z profilu „en face”, niedozwolona jest fotografia z żabiej perspektywy lub z bocznego profilu. Wobec tego, czy zdjęcia do dowodu i prawa jazdy są takie same? Tak, zdjęcie do dowodu może swobodnie posłużyć jako fotografia do „prawka”.

Czy zdjęcia do prawa jazdy wykonuje się w okularach, czy bez?

O tym decydować będzie posiadacz dokumentu. Jeśli masz wadę wzroku, równie dobrze możesz zapolować do zdjęcia w okularach. Panie na zdjęciu do prawa jazdy mogą mieć makijaż, a także biżuterię. Ważne, aby owal twarzy nie był zasłonięty żadnym elementem ozdobnym.

Zagubienie lub kradzież dokumentu

Jeśli straciłeś prawo jazdy lub zmianie uległy twoje dane personalne, będzie się to wiązać z wyrobieniem nowego dokumentu. Zmianie będzie podlegać również fotografia – nowe zdjęcie do prawa jazdy musi być aktualne, a więc wykonane nie później, jak pół roku temu.

Składając komplet dokumentów w urzędzie, musisz wiedzieć, ile sztuk zdjęć do prawa jazdy trzeba przekazać. Zawsze obowiązuje jedna sztuka fotografii.

Przewiń do góry