web analytics

Zdjęcie do legitymacji

Legitymacja to dokument, który potwierdza przynależność osoby do danej instytucji. Tego typu dokument warto mieć zawsze przy sobie, ponieważ uprawnia on do wielu różnych ulg. W dzisiejszych czasach o wiele większy nacisk kładzie się na poprawnie wykonane zdjęcie do legitymacji. Poszczególne instytucje narzucają wymogi dotyczące zarówno formatu zdjęcia, jak i stroju osoby znajdującej się na nim.

Wykonaniem zdjęcia do poszczególnych legitymacji zajmuje się profesjonalny fotograf. Jeśli mieszkasz w Legnicy, możesz wykonać tę usługę w wielu miejscach. Na stronie naszego serwisu znajdują się dane adresowe fotografów, którzy wykonają dowolny pakiet zdjęć z 20-procentową zniżką. Rabat uzyskasz, rezerwując wybraną usługę za pośrednictwem naszego serwisu. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko pieniądze, lecz również bezcenny czas.

Wymiary zdjęcia do legitymacji

Poszczególne typy legitymacji różnią się między sobą kilkoma szczegółami. Najczęściej instytucje wydające legitymację swoim podopiecznym wymagają konkretnego rozmiaru fotografii. Sprawdź, jakie wymagania należy spełnić, aby posiadać prawidłowo wykonane zdjęcia do legitymacji:

Zdjęcie do legitymacji szkolnej

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych muszą posiadać zdjęcie do legitymacji szkolnej o wymiarach 35 x 45 mm. Poza tym, wymagania dotyczące zdjęcia do legitymacji szkolnej nie są bliżej sprecyzowane. Niektóre szkoły wymagają, aby uczeń na zdjęciu nosił szkolny fartuszek. O tym, jakie zdjęcie do legitymacji szkolnej będzie prezentować dziecko z najkorzystniejszej strony, decyduje rodzic. Zdjęcia mogą być wykonane z lewego półprofilu, a dziecko może mieć odsłonięte lewe ucho.

Zdjęcie do legitymacji studenckiej

Legitymacja studenta kształtem przypomina plastikową kartę, zupełnie jak dowód osobisty. Wymiary zdjęcia do legitymacji studenckiej podawane zatem są w pikselach. Wymagany format to 232 x 291 pikseli. Fotografia załączana jest zazwyczaj przez specjalny system przygotowany dla studentów przez uczelnię.

Zdjęcie do legitymacji nauczycielskiej

Taki dokument wydaje się z rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, który wymaga, aby rozmiar zdjęcia wynosił 2 x 2,5 cm.

Zdjęcie do legitymacji wojskowej

Rozmiar zdjęcia żołnierza musi wynosić 6 cm x 9 cm. Wojsko Polskie narzuca wymóg posiadania do zdjęcia pełnego umundurowania.

Zdjęcie do legitymacji służbowej – policja

Zdjęcie do legitymacji policyjnej musi przedstawiać osobę przynależącą do tego typu instytucji. Wymiary zdjęcia do legitymacji policyjnej wynoszą standardowe 35 x 45 mm. Niektóre instytucje policyjne wymagają, aby osoba na zdjęciu posiadała obowiązujący strój policyjny.

Zdjęcie do legitymacji osoby niepełnosprawnej

Format zdjęcia do tego typu legitymacji określa Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdjęcie musi mieć wymiary 2,5 x 3 cm. Wymogi określające strój, a także wszelkie kryteria dotyczące poprawności zdjęcia, można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej Ministerstwa.

Przewiń do góry