web analytics

Zdjęcie do dyplomu

Fotografia akademicka to jedna z często wykonywanych usług w zakładach fotograficznych. Posiadanie zdjęcia do pracy licencjackiej czy każdej innej to wymóg uczelni, w której kształci się student. Dokument potwierdzający ukończenie studiów wyższych otrzymują absolwenci uczelni, gotowi na rozpoczęcie pracy związanej z kierunkiem studiów.

Dyplom ukończenia uczelni wyższej to dokument, który będzie towarzyszył ci przez kolejne lata spędzone w wymarzonej pracy. Zdecydowanie warto dołożyć starań, aby zdjęcie do pracy dyplomowej lub innej przedstawiało osobę w adekwatnym stroju. Tego typu zdjęcia możesz wykonać w dowolnym studiu fotograficznym w Legnicy. Jeśli nie chcesz tracić czasu na poszukiwanie adresu, skorzystaj z bazy, która dla ciebie przygotowaliśmy. Wybierając dowolny punkt foto z naszej listy, możesz od razu dokonać rezerwacji online na wybraną przez siebie usługę. Dzięki temu zyskasz 20 procent rabatu na pakiet fotografii.

Wymiary zdjęć akademickich

Fotografia dyplomowa musi mieć określony format. Rozmiar zdjęcia do pracy magisterskiej lub zdjęcia do pracy licencjackiej jest określony przez władze twojej uczelni. Informacja o rozmiarze zdjęcia zapewne zamieszczona jest na łamach witryny internetowej. Szczegółowej odpowiedzi udzielą ci również pracownicy dziekanatu.

Zdjęcie do pracy doktorskiej lub każdej innej pracy akademickiej zazwyczaj posiada rozmiar 35 x 45 mm. W niektórych przypadkach szerokość zdjęcia może wynosić 45 mm, a wysokość 65 mm. Dokładnie sprawdź wymogi uczelni przed wykonaniem zdjęcia, aby nie zaistniała potrzeba jego ponownego przedłożenia.

Jak się ubrać do zdjęcia akademickiego

Zdjęcie do dyplomu musi przedstawiać absolwenta, który za chwilę wkroczy w świat dorosłych i rozpocznie życie na własny rachunek. Władze uczelni mogą wymagać przedłożenia fotografii przedstawiające osobę w stroju galowym. Jeśli uczelnia nie ma określonych wymagań, warto wybrać elegancki strój, w którym będziemy prezentować się profesjonalnie.

Panie powinny zadbać o stosowne uczesanie, makijaż oraz biżuterię. Panom zaleca się zadbać o zarost, aby na fotografii prezentować się adekwatnie do uzyskiwanego tytułu.

Przewiń do góry