web analytics

Zdjęcie do CV

Chyba nie ma osoby, która nie posiada swojego cv. Dokument taki bardzo często wysyłany jest do firm, w których staramy się o stanowisko pracy. Praktycznie każde przedsiębiorstwo wymaga przedstawienia życiorysu, na podstawie którego wyłaniani są ewentualni kandydaci na oferowane miejsce pracy.

Chcesz podnieść wartość swojego cv i pozyskać uwagę przyszłego pracodawcy? Zarezerwuj online usługę zdjęcia do cv u wybranego fotografa w Legnicy, a wkrótce będziesz cieszyć się profesjonalnie wykonanym zdjęciem. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie usług jednego z oferowanych przez nas fotografów, otrzymasz aż 20 procent rabatu na pakiet zdjęć. Chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze? No to do dzieła!

Zalety zdjęcia do cv u fotografa

Profesjonalnie wykonana fotografia daje stuprocentową pewność co do tego, że bez obaw możesz zamieścić ją w swoim dokumencie. Pracodawcy nieprzychylnym okiem patrzą na zdjęcia, które niekoniecznie powinny znaleźć się na cv. W złym guście jest zamieszczanie fotografii z wakacji czy rodzinnych imprez. Nie należy kadrować zdjęcia towarzyskiego, stosując efekt „obcinania rąk czy fragmentów ciała”. Profesjonalne zdjęcie do cv utwierdzi szefa w przekonaniu, że jesteś odpowiednim kandydatem na proponowane stanowisko.

Jak się ubrać do zdjęcia do cv?

Nie musisz wkładać „sztywnych” garniturów czy niewygodnych garsonek. Na zdjęciu musisz prezentować się elegancko, lecz zarazem wygodnie. Do stylizacji dopasuj biżuterię, fryzurę oraz makijaż, zadbaj o uśmiech, a reszta sama się potoczy.

Czy zdjęcie do cv może być czarno-białe?

Kwestia zamieszczenia zdjęcia w kolorze czy w odcieniach szarości jest indywidualną decyzją. Jeśli posiadasz doświadczenie na stanowisku wymagającym absolutnej powagi, możesz pokusić się o czarno-białą fotografię.

Jak dodać zdjęcie do cv?

Jeśli już wiesz, jakie zdjęcie chcesz umieścić do cv, przyda się wiedza odnośnie do tego, jak to zrobić. Dodawanie zdjęcia w pliku tekstowym jest bardzo proste. W zakładce „Wstawianie” wyszukaj ikonę obrazu, a następnie zaznacz zdjęcie, które chcesz dodać. Po wstawieniu fotografii do cv, umieść ją najlepiej w górnej sekcji, po lewej lub prawej stronie. Wymiary zdjęcia do cv nie mogą być zbyt duże, aby nie odwracały uwagi przeglądającego od treści. Zdjęcie zawsze można zmniejszyć, przyciąć lub odpowiednio wykadrować.

Czy do cv trzeba załączać zdjęcie?

Oficjalnie nie ma obowiązku wysyłania do pracodawcy cv ze zdjęciem. W niektórych krajach przysyłanie życiorysu ze zdjęciem jest wręcz zakazane, aby uniknąć posądzenia o dyskryminację.

Przewiń do góry