web analytics

Zdjęcie biometryczne

Jednym z elementów fotografii dokumentowej jest zdjęcie biometryczne. Fotografia tego typu stanowi dokument, którego przedłożenia obowiązkowo wymagają punkty paszportowe. Składając więc wniosek o wyrobienie takiego dokumentu, należy mieć ze sobą zdjęcie o cechach biometrycznych, wykonane w profesjonalnych warunkach fotograficznych.

Jeśli nie wiesz, gdzie w Legnicy znajduje się fotograf wykonujący taką usługę, sprawdź listę adresów udostępnioną w naszym serwisie. Być może znajdziesz studio fotograficzne, które znajduje się blisko twojego domu. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas na dojazd. Chcąc zaoszczędzić także pieniądze, pozwól, że zaproponujemy ci możliwość rezerwacji takiej usługi zdalnie. Za pośrednictwem naszej witryny możesz zamówić wykonanie zdjęcia biometrycznego, otrzymując 20 procent zniżki na jego wyrobienie.

Co to jest zdjęcie biometryczne

Tego typu fotografia charakteryzuje się stałymi cechami wyglądu fizycznego osoby na zdjęciu. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez porównanie osoby widniejącej na zdjęciu oraz tej, która wręcza paszport do sprawdzenia. Urzędnicy sprawdzają rozstaw oczu, kształt ust czy szerokość nosa. Ma to zapobiegać ewentualnym sytuacjom, które podlegają ścisłej kontroli przez określone instytucje.

Zdjęcie biometryczne wykonuje się z rozporządzenia ICAO (skrót, oznaczający z języka angielskiego International Civil Aviation Organisation), co w Polsce funkcjonuje pod nazwą Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Instytucja ma na celu ochraniać podróżnych przed ewentualnym zagrożeniem.

Wymagania co do zdjęcia

Fotografię biometryczną należy wykonać według ściśle określonych zasad. Wymiary, które musi mieć zdjęcie biometryczne, to 3,5 x 4,5 cm. Osoba na zdjęciu nie może mieć okularów z ciemnymi szkłami, nakrycia głowy, otwartych ust czy zamkniętych oczu. Wymaga się także, aby wyraz twarzy był naturalny, a kontur twarzy wyraźnie odsłonięty. Dopuszcza się delikatny makijaż oraz skromną biżuterię. Wzór zdjęcia biometrycznego z pewnością przedstawi ci fotograf.

Przewiń do góry