Fotograf Legnica – Kilka dni temu na moim oficjalnym fanpage pojawiła się informacja dotycząca możliwości wygrania pierwszego z serii kubków związanych z okolicami w których mieszkam. Aktualnie do wygrania jest kubek zamieszczony na zdjęciu. Jak widać motywem stał się słynny zabytkowy kościół pw. św. Jana Chrzciciela i Katarzyny Aleksandryjskiej.

Fotograf LegnicaFotograf Legnica

Oto kilka informacji znalezionych w sieci:

Kościół wzniesiony w połowie XIII w. poza obrębem miasta (dlatego niekiedy przypisywany jest Sędziszowej) kościół, przebudowany ostatnio w 1507 r. (dobudowa wieży, zakrystii, przekucie części okien, wstawienie portali) uważany jest za jedną z najlepiej zachowanych budowli romańskich (wyposażenie jednak zabrano w 1956 r. do Poznania i Warszawy). Jest to okazała, orientowana budowla murowana z kamienia, z prostokątną nawą i kwadratowym prezbiterium oraz, na osi, 3-kondygnacjową wieżą zwieńczoną iglicowym hełmem. Dwuspadowe dachy nawy i prezbiterium oraz hełm wieży kryte gontem. Wnętrze oświetlają rozglifione okna w kamiennych opaskach, przeważnie zamknięte półkoliście.
Z czasów, gdy kościół służył ewangelikom zachowały się: drewniana, polichromowana ambona z 1613 r., renesansowe, drewniane stalle z 1562 r. oraz zespół 12 XVI w. kamiennych płyt nagrobnych i epitafiów przedstawicieli rodów v. Hoberg (późniejszy Hochbergowie z Roztoki i Książa), v. Zedlitz i v. Nimptsch. Prawdopodobnie kościół był inkastelowany, o czym świadczy otaczający go XV w. mur solidną oskarpowaną bramą.,

dolny-slask.org.pl

Jak wygrać kubek:

Otóż, należy wykonać kilka podstawowych zadań które nie należą do trudnych:

  1. Należy polubić oficjalny profil (jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił) – https://www.facebook.com/fotomateuszratajczak
  2. Kliknąć link umieszczony poniżej oraz udostępnić za jego pośrednictwem informację na portal facebook.com wpisując jednocześnie powód dla którego to Ty powinieneś takowy otrzymać:
    Udostępnij

*Proszę zwrócić uwagę aby udostępniany przez nas post był postem publicznym, jeśli będzie on miał ograniczenia mogę nie widzieć tych osób które udostępniły post z takimi ustawieniami prywatności. Poniżej opcja która powinna zostać zaznaczona tuż po kliknięciu w link „UDOSTĘPNIJ” W miejscu „Napisz coś o tym” należy wpisać komentarz dotyczący powodu dla którego to właśnie TY powinieneś otrzymać kubek.

Fotograf Legnica

Udział w zabawie bierzemy do końca listopada. Dodatkowo osoba która otrzyma kubek będzie mogła wybrać kolejny motyw graficzny który zostanie umieszczony na kolejnym kubku. Od zainteresowania zależy oczywiście jak wiele kubków powstanie stąd im więcej osób zaangażuje się w zabawę, tym większe prawdopodobieństwo o stworzenie ciekawego projektu fotograficznego wśród społeczności oraz reklamę dla okolicy którą zamieszkuje.

Fotograf Legnica zaprasza do zabawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *